ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Анестезія

Ветеринарні анестезіологи у операційній

Що таке анестезія —  в яких випадках вона застосовується

Анестезія застосовується для проведення різних хірургічних втручань, санації ротової порожнини, а також для процедур, під час яких тварина має бути нерухомою: рентгенографія, МРТ, КТ, при проведенні стрижки (грумінгу) у котів.
Складається з трьох компонентів:
• наркоз — забезпечує сон,
• міорелаксація — розслаблення м'язів,
• знеболювання.

Деякі власники собак, котів та інших домашніх вихованців воліють проводити стоматологічні процедури та інші болючі й неприємні маніпуляції "без наркозу"  через острах або малу обізнаність. Або в цілях економії вдаються до «дешевого наркозу». На жаль, іноді це призводить до непоправних наслідків.

Чим загрожує «дешева» анестезія

Препарати однакові й доступні для всіх клінік та лікарів. «Дешева» анестезія має на увазі відсутність моніторингу та фахівця-анестезіолога, який стежить за твариною під час анестезії та відповідає за пацієнта. При цьому, як правило, просто роблять внутрішньом'язову ін'єкцію та після маніпуляцій чекають, поки дія препаратів закінчиться. У таких випадках анестезія мінімально керована і мінімальний моніторинг життєво важливих функцій, значно знижується шанс помітити, що з твариною щось не так. При наявності ж анестезіолога відстежуються та максимально швидко виправляються можливі порушення роботи організму, що дуже важливо як при операції, так і при виведенні тварини з анестезії. Це підвищує успішність маніпуляцій, та знижує ризик побічних ефектів для здоров'я тварини.

У ветеринарній клініці "Эксвет" анестезією пацієнта займаються окремі фахівці – лікарі-анестезіологи

Анестезіолог супроводжує пацієнта на всіх етапах діагностики та лікування, де потрібна седація або загальний наркоз.
• Консультує про можливі анестезіологічні ризики.
• Складає анестезіологічний план (протокол) на підставі даних переданестезіологічного обстеження та анамнезу пацієнта. Підбирає оптимальні схеми анестезії з тим, щоб пацієнт добре її переніс.
• Складає план післяопераційної аналгезії.
• Присутній на операції від початку до кінця, здійснює моніторинг життєво важливих функцій — дихання, серцево-судинної системи. Оперативно корегує порушення в їх роботі.
• При необхідності протезує життєво важливі функції при складних та тривалих оперативних втручаннях — стимулює роботу серцево-судинної системи, здійснює примусову вентиляцію легенів.
• Виводить пацієнта з наркозу, спостерігає за ним до повного пробудження.

Наші анестезіологи мають великий досвід ведення пацієнтів різного ступеня складності при оперативних втручаннях: від планових операцій до операцій у пацієнтів з політравмою або при тривалих неврологічних і ортопедичних операціях.

Для підтримання анестезії використовуємо інгаляційний наркоз — найбільш керований та безпечний з доступних методів. Крім того, дотримуємося правила збалансованої анестезії: використовуємо кілька груп препаратів у низьких дозах для досягнення різних компонентів анестезії, що знижує ймовірність побічних ефектів від використання одного препарату у високих дозах.

Для адекватного знеболювання пацієнтів ми також використовуємо кілька груп препаратів — системні анальгетики та місцеві анестетики. Місцеве знеболювання надійне, безпечне і дозволяє знизити дозу системних анальгетиків.

У нашій клініці застосовується епідуральна анестезія. Крім цього застосовуємо методику блокади периферійних нервів та сплетінь. Для локалізації останніх використовуємо стимулятор периферійних нервів. Це дозволяє ввести анестетик в безпосередній близькості до нерва, й таким чином підвищити ефективність та точність блокади.

Під час анестезії ми проводимо апаратний моніторинг: ЕКГ, пульсоксиметрію, капнографію, контролюємо артеріальний тиск, температуру пацієнта. Завдяки вимірюванню й контролю цих параметрів можна оперативно відстежити та скоректувати ті або інші порушення роботи організму.

Висока кваліфікація лікарів-анестезіологів, використання сучасного обладнання та новітніх анестезіологічних методик робить анестезію в нашій ветеринарній клініці максимально керованою, безпечною та безболісною.

 

 

Записатися на прийом

Поставити питання