ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Ветеринарна ендокринологія

Коту вимірюють рівень глюкози за допомогою глюкометру

Найпоширеніші ендокринологічні захворювання тварин

  • цукровий діабет,
  • патології наднирників — гіпер- або гіпоадренокортицизм,
  • гіпертиреоз котів,
  • гіпотиреоз собак.

Симптоми ендокринних патологій, що можна помітити в домашніх умовах

  • різке схуднення тварини або помітне збільшення ваги (ожиріння), 
  • збільшення споживання води (полідіпсія) та об'єму виділення сечі (поліурія) за добу, 
  • симетричні алопеції на тілі, які не сверблять,
  • хронічна блювота і діарея. 

На прийомі у клініці ветеринарний лікар після проведення первинного клінічного огляду та аналізу анамнезу розробляє діагностичний план для уточнення тій чи іншій патології.  Використовуються такі методи діагностики:

Діагностика ендокринних захворювань у тварин — проводимо ендокринні тести 

Мала дексаметазонова проба. Застосовується для діагностики гіперадренокортицизма (синдром Кушинга), при якому наднирники виробляють підвищену кількість гормону кортизолу. Тест полягає у наступному. У пацієнта беруть аналіз крові, щоб зафіксувати базовий рівень кортизолу. Далі пацієнту вводять низьку дозу гормону дексаметазону, щоб стимулювати відповідь наднирників. Наступні аналізи крови беруть строго через 4 та 8 годин після введення дексаметазону. Результати порівнюються.

Стимулююча проба с АКТГ (адренокортикотропний гормон). Використовується при діагностиці гіпоадренокортицизму (хвороба Аддісона), коли виробляється недостатня кількість кортизолу. Після того, як у пацієнта взяли базову пробу крові, йому вводять препарат "Сінактен". Наступний аналіз проводять через 60 хвилин. Результати порівнюються.

Під час проведення таких тестів тварина може знаходитися у денному стаціонарі, або власники доставляють улюбленця в клініку у строго обумовлений час. 

Аналіз крові на фруктозамін. Використовується для підтвердження цукрового діабету. Показує, чи є у тварини стійке підвищення рівня глюкози в крові.

Аналіз крові на гормон щитоподібної залози Т4. Використовується для діагностики функцій щитоподібної залози. 

На основі встановленого діагнозу ми застосовуємо точні науково доведені методи лікування ендокринних патологій. 

Пацієнти с ендокринологічними хворобами потребують довічного лікування з проведенням контрольних ендокринних тестів.

У деяких випадках застосовується  хірургічне лікування.  При проблемах с щитоподібною залозою при гіпертиреозі котів чи при периферичному синдромі Кушинга можна оперативно видалити уражений орган. Надалі тварина стабілізується та потребує лише динамічного спостереження. 

Ведемо динамічне спостереження ендокринологічних пацієнтів

Наші лікарі постійно спілкуються з власниками тварин, отримують відомості про зміни клінічних показників у пацієнтів. На основі цього лікар аналізує та коректує призначення. 

Записатися на консультацію до ветеринарного ендокринолога, уточнити вартість прийому, поставити питання можна за телефонами ветеринарної клініки «Эксвет» (048)7065906, (067)4810881, (093)9073636, (095)0648216.

Ціна
від 600 грн.
Дивитися усі ціни

Записатися на прийом

Поставити питання