ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

У кота поліп - це небезпечно

Розповідає Олексій Португейс, провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

Поліпи — це ділянки гіперплазованої тканини, які можуть з'явитися у носовій порожнині, або у порожнині середнього вуха, а іноді зустрічаються і там, і там. Найчастіше ми знаходимо їх у котів та кішок молодих, віком від року до двох. У собак поліпи зустрічаються рідше, в основному у представників брахіцефалічних порід.

Поліпи у кота. КТ голови. 1 - область поліпозного процесу в носі, 2 - в середньому вусіКТ голови кота. 1 - область поліпозного процесу в носі, 2 - в середньому вусі

Поліп — хронічно запалена тканина, що провокує запалення тканин, які її оточують, а з часом їх руйнування. Він може навіть призвести до руйнування кістки. Такий вторинний остеомієліт спостерігається через поліпозний процес у середньому вусі та носовій порожнині. Тому чим довше поліп знаходиться в організмі, тим складніше буде потім вилікувати тварину, навіть після його видалення.

Симптоми та діагностика поліпів у котів

Симптоми — це завжди хронічні процеси:

  • зі сторони носа  — хронічний риніт (чхання, соплі),
  • зі сторони середнього вуха — вестибулярний синдром (нахил голови), виділення з вуха, хронічні отити.

Для діагностики ми обов'язково робимо КТ, щоби побачити, де точно знаходиться поліпозне розростання. Іноді додатково виконуємо риноскопію вже безпосередньо перед операцією, якщо КТ недостатньо інформативна.

Лікування поліпів — хірургічне видалення

Якщо поліп у носі, виконуємо ринотомію, тобто входимо у носову порожнину й видаляємо його. Залежно від того, де він знаходиться, ми виконуємо доступ через спинку носа, видаляючи невелику пластинку (дорсальна ринотомія), або через м'яке чи тверде піднебіння (вентральна ринотомія).

Якщо розростання в середньому вусі, майже завжди ми виконуємо вентральну булотомію, тобто розрізаємо порожнину середнього вуха з нижньої точки та видаляємо увесь поліп. 

Якщо полиіпозна тканина видалена повністю, то результат хороший. На жаль, не завжди можна видалити повністю, тому що буває не ясно, де можуть закінчуватися межі новоутворення. Воно може рости з євстахієвої труби (з'єднання між ротоглоткою та середнім вухом), яка недоступна для проникнення. В такому випадку іноді виникають рецидиви, не більш 10%.

Рекомендовані статті

13.03.2022
Власникам, Поради лікаря
Біль у котів - ознаки
Коти
04.04.2021
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Кішка Акуліна - жертва петарди
Коти | Нове
09.10.2020
Власникам, Поради лікаря
У кота поліп - це небезпечно
Коти | Нове

Поставити питання