ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Контузія легень та переломи кінцівок — кішка впала з висоти

Розповідає Юлія Гуріна — лікар інтенсивної терапії, очільник ВРІТ ветеринарної клініки "Ексвет".

Кішка Нюша надійшла до клініки через 20 хвилин після падіння з 3 поверху. Пацієнтка не наступала на передні лапи, лежала на боці, без свідомості, у стані больового шоку. Ми негайно надали першу допомогу, знеболили. Провели рентген-діагностику та УЗД.

Рентген показав контузію (забій) легень. Таке трапляється через тупу травму при падінні. При ударі грудною клітиною об асфальт травмується тканина легень та газообмін в них порушується. Це дуже небезпечний стан для тварини.

Ателектаз лівої легені, пневмоторакс рентгенРентген грудної порожнини кішки при надходженні. Ознаки ателектазу лівої легені, пневмотораксу.

На передніх лапах виявили приблизно однакові переломи — внутрішньосуглобовий осколковий Y-подібний перелом дистальної частини плечової кістки на обох кінцівках. Такі переломи доволі рідкісні, лікування їх складне.

внутрішньосуглобовий осколковий Y-подібний перелом дистальної частини плечової кістки на обох кінцівках у кішки рентгенРентгени передніх кінцівок кішки. Осколкові переломи обох кінцівок.

По УЗД: в черевній порожнині серйозних ушкоджень немає, сечовий міхур та усі органи цілі, забій печінки. 

Кішку помістили у відділення реанімації та інтенсивної терапії

Перед хірургічним лікування переломів почали інтенсивну терапію. У яремну вену встановили складний центральний венозний катетер. З цього катетера протягом усього лікування  набирали кров для аналізів, вводили лікувальні препарати та розчини, стежили за тиском — усе необхідне виконували з використанням тільки одного цього катетера. 

До першої операції Нюшу постійно тримали у медикаментозному сні. Треба було, щоб вона мінімально рухала лапками, бо перелом був багатоосколковий, у будь-яку мить уламок міг мігрувати, травмувати якісь судини, викликати додаткову кровотечу, та в першу чергу, біль.

Виконали поетапний остеосинтез

Першою прооперували ліву лапу, а через три дні аналогічну операцію провели на правій. Щоби зібрати переломи, застосували т.з. задній доступ, тобто спеціально в цілій частині кістки робили штучний "перелом". Хірургам вдалося поєднати усі відламки на 90%, а це в такій ситуації дуже добрий результат.

Виконали комбінований синтез — зовнішню та внутрішню фіксацію:

  • всередині металоконструкції у вигляді спиць, гвинтів та дроту,
  • зовні зовнішня фіксація, спиці, вони несуть основне навантаження.

Комбінований синтез — зовнішня та внутрішня фіксація, рентгенКомбінований остеосинтез. Інтраопераційний рентген.

Наступного дня після першої операції у пацієнтки розвився гострий респіраторний дистрес-синдром (гостра дихальна недостатність) - наслідок  контузії легень.

Під'єднали апарат штучної вентиляції легень

Штучна вентиляція легень — вельми складна процедура, яка потребує значних знань та вмінь лікарів, і головне — рішучих дій.

Апарат ШВЛ змушує легені дихати як треба та забезпечувати організму нормальний газообмін. Під час знаходження на ШВЛ у тварини треба контролювати усі життєві параметри : кардіограму, температуру, тиск, має проводитися капнографія, пульсоксиметрія, щоби розуміти, наскільки адекватно й правильно підібрали режим ШВЛ для конкретного пацієнта.

Кішка на ШВЛ в реанімації  Ексвет Кішка на ШВЛ.

Нюшу приєднали до  ШВЛ негайно. Вона провела на ньому 8 годин. У цей час киця знаходилася у стані наркозу. До вечора стан покращився, її вдало від'єднали від ШВЛ, вона дихала самостійно та адекватно. Наступну добу пацієнтка знов провела в медикаментозному сні. А через добу після ШВЛ вона вже була стабільна, але її тримали у стані легкої седації, аби киця не стресувала.

Після другої операції протягом доби були невеликі проблеми з тиском, ми їх відкоректували.

Через три дні після другої операції Нюша відправилася додому. Зараз вона почувається добре. Для того щоби переломи зрослись, потрібно півтора-два місяці. Стежимо за процесом відновлення на контрольних прийомах.

Кішка з апаратом зовнішньої фіксації на прийомі у лікаряНюша на контрольному прийомі.

 

Чим небезпечне падіння з висоти та як надати долікарську допомогу  ►

 

Рекомендовані статті

13.03.2022
Власникам, Поради лікаря
Біль у котів - ознаки
Коти
04.04.2021
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Кішка Акуліна - жертва петарди
Коти | Нове
09.10.2020
Власникам, Поради лікаря
У кота поліп - це небезпечно
Коти | Нове

Поставити питання